Ultek İletişim - Makaleler (SSS)

Gösterim: 6742
Yazdır

Bugünlerde güvenlik kameralarını her yerde görebilirsiniz ve bunun nedeni ise ortadadır; özellikle işyerinizdeki veya evinizdeki işlemleri izlemek ve güvenliği sağlamak için daha iyi bir yol yoktur. Önemli ölçüde gelişmiş dijital teknoloji ve azalan işletme giderleriyle birlikte güvenlik kameraları artık yalnızca banka veya departmanlı mağazalarda bulunmuyor. Aslında etrafınıza

bakarsanız onları aklınıza gelebilecek her yerde görebilirsiniz, ki bu da onların daha yaygın kullanılan CCTV sistemleri arasında yer almalarını sağlar.

Çoğu suç, dürtüsel değildir; bu nedenle suçlular genellikle önceden bölgede inceleme yaparlar. Dükkanınızın veya evinizin dışında bir güvenlik kamerası gördükleri takdirde, bu, onları dükkanınızı veya evinizi soymaktan caydırır. Günümüzün dünyasında, bireyler veya iş sahipleri, kendilerini, aile ve yatırımlarını korumak için gerekli önlemleri almalıdırlar. Birçok kişi tam güvenlik sistemi tercih ederken, ki bu her zaman iyi bir fikirdir; güvenlik kameralarının eklenmesi, belirli bir yerde ve çevresinde gerçekleşen herhangi bir olayı veya tüm olayları kaydetmeye yardımcı olabilir. Güvenlik kameraları yalnızca açık havada kullanım için tasarlanmamışlardır, aynı zamanda kapalı alanlarda da yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Neden güvenlik kamerası takmayı göz önünde bulundurmanız gerektiğine gelince, aşağıda sizin için en iyi beş nedeni listeledik:

  • Güvenlik kameraları, ev ve/veya işyerinizde olmasanız dahi, ev ve/veya işyerinizi sürekli olarak izlemenizi sağlar. Siz evde veya işte iken, bizzat bulunmadığınız yerde güvenlik kameraları sizin gözünüz olabilir.  
  • Güvenlik kameralarını evinize taktığınız takdirde, kapıyı açmadan önce veya dışarıya çıkma riskine girmeden, ön kapıda veya arazinizde kimin olduğunu görmenize yardımcı olabilir. İster en kırsal alanda, ister şehirde yaşıyor olun, bu herkes için oldukça önemli bir güvenlik tedbiridir. Kapınızı açmadan önce kapıda kimin olduğunu görmek her zaman iyi bir fikirdir ve arazinizde birinin olduğundan şüphelendiğiniz takdirde, bu şüpheyi doğrulamaya veya gidermeye yardımcı olabilir.        
  • Bir hırsızlık meydana geldiğinde, güvenlik kamerası kullanımı, faillerin hüküm giymesine ve hatta çalınan eşya ve/veya eşyalarınızı geri almanıza yardımcı olacak değerli kanıtlar sağlayabilir. Bu hem ev, hem de iş yeri soygunları için geçerlidir. Ayrıca güvenlik kamerası ile izlenen bir ev veya işyeri, izlendiklerini bilen suçlular için daha az cazip hale geleceğinden, bu ev veya işyerine daha düşük maliyetli sigorta uygulanabilir. Tam poliçe ilkeleri için bulunduğunuz bölgedeki sigorta acentesine başvurunuz.
  • Güvenlik kameraları, anne ve babaların, bebek bakıcılarını gözlemelerine yardımcı olabilir. Çocuğunuzu evde bırakıp, onları bakıcılara emanet ettiğinizde, evde çocuklarınızın başında olmadığınız anlarda çocuğunuza iyi bakıldığını bilmenin verdiği ekstra gönüllü rahatlığından asla zarar gelmez.
  • Güvenlik kameraları işyerinde kullanıldıkları takdirde, iş veren ve mağaza sahiplerinin, çalışanlarını gözlemelerine yardımcı olabilir. Çalışanların hareketlerinin izlenmesi, olası bir çalışan hırsızlığı, müşteri şikayetleri ve video oynatımının yararlı olabileceği diğer hususlar başta olmak üzere çok çeşitli durumlarda yardımcı olabilir. Fideltus Advanced Technologies, entegratörler ve OEM’leri kolaylıkla birleştirebilen ve etkili çözümlere programlayabilen, aktif video gözetimine adanmış çok çeşitli açık ürün ve sistemler sunmaktadır.  

Ürün yelpazemiz, güvenlik uygulamalarına adanmış bir dizi yenilikçi ürün içermektedir. Ethernet/ Internet yoluyla ağa bağlanan bu dağıtılmış ve akıllı cihazlar, video gözetim uygulamalarını otomatik güvenlik sistemlerine dönüştürür.   

Güvenlik ürünlerinden her biri, belirli bir durum veya olaya ilişkin video, görüntü, veri ve bilgileri bağımsız olarak alabilir, analiz edebilir, saklayabilir ve iletebilir.  

Adanmış olan işleme yazılımı, ekipmana, önceden belirlenmiş bir olay meydana geldiği takdirde, önceden tanımlanmış stratejilere göre hareket etmesini sağlayan karar verme kabiliyetlerini kazandırmaktadır.

Yüksek çözünürlüklü dijital görüntünün yerel alınması ve depolanması, yanlış alarmları azaltan ve adli soruşturmalar için yüksek kalitede görüntüler sağlayan doğru işleme olanak tanımaktadır.

Ethernet/Internet ağları veya GSM/GPRS cep telefonu bağlantıları, gerçek zamanlı izleme ve uzaktan kontrole olanak tanımaktadır.

Cihaz içi görüntü sıkıştırma algoritmaları

Gelişmiş bant genişliği yönetimi